Nietolerancja glukozy a ciąża

Witam, chciałam się zapytać tak z ciekawości jak to jest jak kobieta przed ciaza ma nietolerancje glukozy, co taka kobieta ma robic? jakie leki? czy w ogole można zajść w ciąży z nietoleranca glukozy? Dziekuje i pozdrawiam :)

Oczywiście zajście w ciążę z nietolerancją glukozy jest możliwe - przy umiarkowanym stopniu nietolerancja glukozy nie wpływa na płodność. Natomiast zdecydowanie zwiększa ryzyko cukrzycy ciążowej i niebezpiecznych dla zdrowia dziecka powikłań z tego wynikających. Radziłabym skonsultować problem z prowadzącym diabetologiem - jeżeli bowiem nietolerancja glukozy ma podłoże inne niż nieprawidłowa dieta i nadwaga cała ciąża musi prowadzona pod ścisłym nadzorem diabetologa. Natomiast jeżeli nietolerancja glukozy jest wynikiem diety i masy ciała - przed zajściem w ciążę wskaze jest nie tyle leczenie farmakologiczne, ale stosowanie bardzo ścisłej diety - mającej na celu redukcję masy ciała i regulację poziomu cukru we krwi. Dieta o niskim ładunku węglowodanowym oparta na potrawach nie wywołujących znaczących skoków glukozy we krwi będzie również niezbędna do utrzymania w trakcie całej ciąży.