Nietrzymanie stolca i odruchy wymiotne a alergia na gluten

Nie jadłam glutenu przez prawie rok (uznałam,że mogę mieć uczulenie i po prostu przestałam), przeczytałam kilka dni temu, że aby sprawdzić czy ma się uczulenie konieczne jest jedzenie glutenu i nieprzechodzenie na dietę bezglutenową wiec od kilku dni jem normalnie gluten i od tych kilku dni nie mogę normalne funkcjonowac, stolec oddaje praktycznie bezwiednie, ciągle mam odruchy wymiotne i jestem 'spuchnieta'. Co zrobic?

Witam. Proszę udać się do gastrologa lub alergologa, żeby potwierdzić badaniami czy ma Pani nietolerancje na gluten. Lekarz dobierze odpowiednią formę testu, np. przy badaniach genetycznych nie jest konieczne spożywanie glutenu, bo jeśli ma Pani gen odpowiedzialny za celiakię to czy się będzie jadło gluten czy nie i tak wyjdzie czy jest Pani chora.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!

Z tego, co Pani pisze -- nie korzystała Pani z porady lekarzy specjalistów oraz profesjonalnej diagnostyki w kierunku nietolerancji bądź alergii na gluten?

Proponuję więc jak najszybsze udanie się do lekarza rodzinnego po skierowanie do gastrologa, który najlepiej pokieruje Pani przypadkiem.

Pozdrawiam,

Monika Frank, Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/