Nietypowe, częste bóle brzucha. Co to może być?

Płeć: kobieta Wiek: 16 Mam dość częste bóle brzucha, mam wrażenie jakby coś stało mi w przełyku, a nawet można powiedzieć, że w płucach. Powoduje to, że chce mi się wymiotować. Mój kał jest rzadki, ale nie wiem czy można to nazwać biegunką, ponieważ nie jest często tylko w dość normalnych odstępach czasu. Proszę o radę, ponieważ nie wiem co mam zrobić. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przedstawione objawy są bardzo nieswoiste, na podstawie tego krótkiego opisu nie można wskazać przyczyny dolegliwości. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i wykonanie badania fizykalnego a także ewentualnie badań dodatkowych.
Warto się zastanowić, czy objawy nie są związane z nadmiernym stresem, przeżyciem emocjonalnym itd. Często tego typu objawy mogą mieć podłoże nerwicowe.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym, być może okaże się konieczna konsultacja gastroenterologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl