Nietypowe objawy

Witam!
Moja sytuacja jest następująca: 20 lutego powinnam dostać okres (od dłuższego czasu miałam bardzo regularne miesiączki) - niestety krwawienia nie było, kilka dni później zauważyłam na bieliźnie parę brązowawych plamek i to wszystko. Ponieważ kochałam się z Mężem w dni płodne bez zabezpieczenia (staramy się o dzidzię) 23 lutego zrobiłam pierwszy test ciążowy, 26 drugi test - obydwa miały wynik negatywny.

Bardzo jednak niepokoi mnie mój bardzo twardy, wydęty brzuch (od pępka w dół) - czy to może być związane z jakąś chorobą jajników, jeśli nie jest spowodowane ciążą ?Jeśli chodzi o ewentualne objawy ciążowe, to zaobserwowałam jedynie wzmożoną senność i trochę zmienne humory (jakaś taka płaczliwa jestem) oraz podwyższoną temperaturę ciała - od 37,1 do 37,3 stopni (zaczęłam ją mierzyć we wtorek 23.02), co do piersi to nie są one bolesne, jedynie skóra na nich zrobiła się tak jakby bardziej ,,przezroczysta" - widać wszystkie żyły i naczynia krwionośne z boku obydwu piersi i zwłaszcza na ich górnych częściach. Odczuwam też czasami skurcze i kłucie w podbrzuszu, ale zwykle trwa to tylko chwilkę i szybko przechodzi.
Ale czy dwa testy ciążowe mogą się mylić?
Bardzo proszę o odpowiedź. Zapomniałam jeszcze dopisać, że dodatkowo bardzo często oddaję mocz oraz czuję pobolewanie jajników.
Pomocy

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania

Witam.

Bardzo możliwe, że pomimo dwóch negatywnych testów jest Pani w ciąży. Czasem domowe testy z moczu dają we wczesnym okresie wynik fałszywie negatywny (zapraszam także do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja). Jeśli miesiączka nie będzie się nadal pojawiać, radzę powtórzyć test po kolejnych kilku dniach, używając moczu porannego, lub udać się do przychodni i poprosić o zbadanie stężenia hCG we krwi- jest to metoda pewniejsza.

O objawach ciąży może Pani przeczytać w artykule: https://parenting.pl/objawy-ciazy. Uczucie "wzdęcia" w podbrzuszu może być wywołane przekrwieniem i powiększeniem macicy związanym z ciążą. Pobolewanie w podbrzuszu to bardzo częste zjawisko w pierwszych tygodniach rozwoju zarodka.

Pani objawy mogą także sugerować zaburzenia hormonalne. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że miesiączkuje Pani regularnie oraz że starają się Państwo o dziecko, zdecydowanie bardziej prawdopodobna jest ciąża :)

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy mogą być to objawy nietypowego okresu?

Witam. Ostatnią miesiączke miałam 13.01.2020. A 28.02 pojawił się bardzo skąpy brązowy okres który trwa aż do teraz tzn. 3.03. 2.03.2020 jeden raz pojawił się ból podbrzusza,który trwał chwilę. 3.03 ból piersi,senność,wahania nastroju. Stosunek 3.02.2020 Chciałabym wiedzieć czy mogą być to objawy nietypowego okresu, czy też ciąży?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Menopauza – objawy nietypowe

Nie biorę żadnych leków hormonalnych, do wiosny tego roku miałam regularne krwawienia, co miesiąc trwające około 5 dni, następnie krwawienia zaczęły się wydłużać, tak, iż przerwa między nimi zaczęła wynosić tydzień, czyli 3 tygodnie krwawienia i tydzień przerwy. Zrobiłam wszystkie badania usg dopochwowe i biochemiczne krwi, cytologię okazało się, iż mam przerost endometrium 7mm i miesiąc temu miałam zabieg abrazji, wyniki są dobre. Miałam 3 tyg. spokoju, bez krwawienia, a teraz mija 6 tydzień od zabiegu i zaczęłam znowu krwawić. Kiedy to się może skończyć i czy bez kuracji hormonalnej to mi przejdzie? W lipcu skończyłam 53 lata, uprawiam sport, wspinaczka wysokogórska, bieganie itd. Do tej pory czułam się bardzo dobrze, a teraz słabnę. Nie chce brać hormonów, wolę sport. Pozdrawiam Adela

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry Pani

Przyczyn krwawienia z dróg rodnych może być bardzo wiele. Należą do nich między innymi: mięśniaki, stan zapalny endometrium, rak endometrium, zaburzenia krzepliwości krwi etc. Możliwe, że w Pani przypadku po abrazji endometrium wdało się zakażenie lub jest uszkodzone nieduże naczynie w pobliżu endometrium i ono podkrwawia.

Na pewno ten stan wymaga dalszej diagnostyki zwłaszcza, że pisze Pani iż czuje się słabo co może sugerować niedokrwistość wynikającą z tych krwawień. Co do terapii hormonalnej to obecnie najskuteczniejsza metoda łagodzenia objawów związanych z menopauzą jednak niesie ze sobą ryzyko przyśpieszenia rozwoju raka piersi. Nie wydaje się jednak by wdrożenie HTZ zatrzymało krwawienia, najpierw trzeba rozpoznać przyczynę krwawień.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty