Nietypowy odczyn poszczepienny u 18-miesięcznego dziecka

Szczepiłam dziś syna ,ma 18 miesięcy .dostał dwie szczepionki do nogi i jedno w ramie - dzielnie to zniusł.po 5 godz zaczoł się problem.syn nie potrafił ustaw na nogach i bardzo go bolało przy każdym ruchu biodrami.jęczał i płakał nie wiem czy to typowa reakcja na szczepionki ,cała noc przed nami ,boje się co będzie !nie potrafi obrucić się samodzielnie na boczek ,a przy tym bardzo cierpi...pomóżcie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jakie to były szczepionki?Proszę podać nazwy. Każda szczepionka może dawać inne odczyny poszczepienne. Jutro należy zgłosić się do lekarza, który kwalifikował dziecko do szczepienia.