Nieuleczalna ciężka postać trądziku

Nieuleczalny trądzik Mam 33 lata, od 17 roku cierpię na ciężką postać trądziku, w ostatnich latach przeszłam 2 kurację aknenorminem, obie bezskuteczne- nie zaleczyły zmian. Od lat jestem na antybiotykach. (wielomiesięczne kuracje). Endokrynologicznie jest OK, wymazy robione w szpitalu- posiewy jałowe. Cierpię również na hiperlipidemię(50 kg wagi) i podwyższony kortyzol. Nie wiem juz gdzie szukać ratunku- od 2 lat prowadzi mnie ceniony profesor, ale niestety nie daje rady. Proszę o pomoc.

Niestety bardzo trudno coś poradzić w takiej sytuacji- dodatkowo nie wiem, o jaka postać trądzika chodzi (grudki, zaskórniki, cysty, krosty...). Rozumiem,że sprawdzali Państwo obecność tzw. ognisk zakażenia typu przewlekłe zapalenie zatok, migdałków, problemy z zębami, zakażenia ginekologiczne. Rozumiem, że stara sie Pani prowadzić tzw. higieniczny tryb życia (czasami duże znaczenia ma przejście na odpowiednią dietę, typu polinezyjska, bezglutenowa, niskotłuszczowa itp). Czasem stosuje się "dziwne" metody leczenia- ale z pewnością Pani Lekarz je zna. Może pomocna byłaby kombinacja metod farmakologicznych+kosmetyka...