Nieustanna biegunka i uczulenie na laktozę

Witam. Mam 30 lat i ponad rok czasu miałam nieustanna biegunke zrobiono mi testy i wyszło ze mam uczulenie na Laktozę. Ale gdy mam wyjść do sklepu lub gdzie kolwiek zaczynam mieć duszności i czasem brak mi oddechu całe czasy mam uczucie ciężkości i strasznie jakby napuchniety brzuch. Co może być przyczyna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane objawy nasilają się w momencie, kiedy wychodzi Pani na zewnątrz, może być to wynik somatyzacji zaburzeń lękowych. Sugeruję konsultację ze specjalistą psychiatrą.