Niedoczynność tarczycy a uczulenie na laktozę

Witam! Od dobrych kilku lat gnębi mnie takie małe, aczkolwiek niepokojące pytanie. Mam niedoczynność tarczycy, prawdopodobnie uczulenie na laktozę. Zawsze byłam pewna, że cała akcja rodziła się z powodu nabiału i nie tolerancji. Jadam posilki normalnie, regularnie, 6 razy na dzień. Zawsze jak zjem coś małego (!) smażonego ( raz na miesiąc się zdarza). Od razu po zjedzeniu ląduję w toalecie z bólami brzucha. Kiedyś smazone było codziennością jak i wypróżnanie się przy nieskończonym posiłku.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.