Nieustanny pisk w głowie a wynik rezonansu
Od dwóch miesięcy słyszę w lewej części mózgu nie bardzo głośny, ale nieustanny wysoki pisk, który czasem idzie do ucha. Wykonałem rezonans głowy, w którym napisano: w lewym kącie mostowo-móżdżkowym widzona pętla naczyniowa otaczająca nerwy VII, VIII mogąca być przyczyną konfliktu naczyniowo-nerwowego. Co może to oznaczać? Wizytę u neurologa mam dopiero za jakiś czas. Czy to mogą być początki czegoś poważnego typu: guz kąta mostowo-móżdżkowego lub nerwiak. Co mogę już robić na własną rękę?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Uwidoczniono zmianę naczyniową, która może powodować ucisk na nerwy i Pani dolegliwości. Nie jest ani nerwiak ani guz kąta mostowo-móżdżkowego. Być może konieczne będzie leczenie operacyjne tej zmiany po konsultacji z neurochirurgiem.
Pozdrawiam