Nieustanny pisk w głowie a wynik rezonansu

Od dwóch miesięcy słyszę w lewej części mózgu nie bardzo głośny, ale nieustanny wysoki pisk, który czasem idzie do ucha. Wykonałem rezonans głowy, w którym napisano: w lewym kącie mostowo-móżdżkowym widzona pętla naczyniowa otaczająca nerwy VII, VIII mogąca być przyczyną konfliktu naczyniowo-nerwowego. Co może to oznaczać? Wizytę u neurologa mam dopiero za jakiś czas. Czy to mogą być początki czegoś poważnego typu: guz kąta mostowo-móżdżkowego lub nerwiak. Co mogę już robić na własną rękę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Uwidoczniono zmianę naczyniową, która może powodować ucisk na nerwy i Pani dolegliwości. Nie jest ani nerwiak ani guz kąta mostowo-móżdżkowego. Być może konieczne będzie leczenie operacyjne tej zmiany po konsultacji z neurochirurgiem.
Pozdrawiam