Niewielka ilość krwi w śluzie a ryzyko ciąży

w śluzie mam nieznaczące ilości krwi... czy to znaczy że mogę być w ciązy... uprawiałam seks 21 wrzenia tego roku i po stosunku pojawiło się brązowe zabarwienie na bieliznie... teraz to nieznacżace ilości śluzu we krwi... co to może być?? może to ciaza?? błagam o dokładną odpowiedz bo mam zaledwie 17 lat... stosunek był bez zabezpieczenia a nie wiem co się dzieje z moim ciałem
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli jest się na tyle dorosłym by prowadzić aktywne życie seksualne, warto także przewidywać konsekwencje.
Dlatego też jeśli chce Pani uniknąć ciąży to radzę przemyśleć stosowanie antykoncepcji - prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne, spirala, itd.
Krwawienie po stosunku może wynikać z mechanicznego uszkodzenia nabłonka pochwy.
Sugeruję wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki (przy założeniu, że są one regularne) lub po tym terminie. Wykonanie testu we wcześniejszym terminie czyni jego wynik niewiarygodnym.