Niewielki i bolesny guzek pod sutkiem a konieczność wizyty u lekarza

Od paru dni mam niewielki guzek pod sutkiem na prawej piersi. Strasznie mnie boli. Nie ważne czy go dotykam czy też nie. Mam pytanie czy to coś poważnego? Czy samo przejdzie? Nie wiem czy iść z tym do lekarza
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie jestem w stanie ocenić opisanej przez Panią zmiany, co wyklucza możliwość postawienia konkretnej diagnozy. Najprawdopodobniej jest to jednak ropień. Zdecydowanie proszę nie zwlekać, tylko udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Konieczne jest bowiem wdrożenie właściwego leczenia.

Witam, z opisu nie wynika jasno jaki jest jego charakter. Jeśli przypomina pryszcz: tribiotic na noc przez 10 dni Jeśli jest podskórny to prawdopodobnie jest to kaszak: usunięcie chirurgiczne. Jeśli jest głębiej to może być to zapalenie cewki gruczołu mlekowego: okłady z borasolu schłodzonego w lodówce 3xdziennie po 20 minut. Jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach lub będą się nasilać proszę udać się do dermatologa. Pozdrawiam