Czerwona i swędząca plama na penisie

dzien dobry mam pytanie od pewnego czasu mam wielkie plamy obok mego penisa nie na penisie tylko obok sa takie ogromne czerwone plamy nie uprawialem seksu bo mam 16 lat te plamy bardzo swnedzom i czasami je sie drapie a czasami normalnie jest wszystko ok wienc nie wiem jak to wyleczyc w jaki sposub masciom czy w naturalny sposub PROSZE O POMOC
16 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Pana zmiany mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem klasyczne podrażnienie, wynik alergii (np. na proszek/płyn do płukania), infekcji grzybiczej, bakteryjnej czy też wirusowej. Kluczowe dla postawienia konkretnego rozpoznania byłoby dokładne obejrzenie zmian. Proszę zatem porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Umożliwi to wdrożenie właściwego postępowania, co spowoduje ustąpienie zmian.

0

Witam, takie objawy mogą mieć miejsce jeśli dodatkowo masz tendencję do suchości skóry. Należy kapać się w emolientach, penisa myć delikatnie płynem do higieny intymnej. W aptece proszę kupić Borasol i przemywać wacikiem pod żołędziem 3xdziennie oraz tribiotic i stosować 3xdziennie po borasolu. Jeśli objawy nie ustąpią wciągu 7 dni należy zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty