Niewielki obszar dyskretnych zagęszczeń w dolnym polu płucnym prawym

Witam serdecznie moja córka Zuzia 7 lat od grudnia ma kaszel. Co kilka dni chodzimy do lekarza i cały czas słyszymy, że osłuchowo jest czysto. Zrobiliśmy jej prześwietlenie płuc i otrzymaliśmy wynik: niewielki obszar dyskretnych zagęszczeń w dolnym polu płucnym prawym-nie można wykluczyć zm. zapalnych. Przepona wolna. Sylwetka serca nie powiększona. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Dodatkowo w rozmazie krwi wyszły 2 komórki nieokreślone i więcej limfocytów. Z góry dziękuję

Aleksander Ropielewski

Decyduje obraz kliniczny, jeżeli występują dolegliwości typowe dla zapalenia płuc najpewniej należy wdrożyć/kontynuować lub zmienić antybiotykoterapię. Ew. w przypadku wskazań prowadzić dalsza diagnostykę.