Plamisty niewielki obszar zagęszczenia tkanki płucnej
tk - w seg. 6 po stronie lewej plamisty niewielki obszar zagęszczenia tkanki płucnej, odcinkowo pogrubiała opłucna w segmentach ściennych tylnych płatów dolnych, w pniu płucnym nie uwidoczniono zatoru to jest skrótowy obraz tk mojej mamy po półrocznym leczeniu, przebyła niedawno zator płucny, proszę o opinię

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Tajemniczy zabójca - włóknienie płuc
Witam serdecznie,
Proszę wraz z wynikiem udać się do lekarza zlecającego badanie. który na podstawie wyników badań dodatkowych, w tym TK oraz badania fizykalnego oraz objawów postawi rozpoznanie i ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.