Niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego L5S1 z minimalnym modelowaniem worka oponowego

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyników rezonansu. Mam bóle od prawie 2 lat, obecnie codziennie w lędźwiach i odcinku piersiowym kręgosłupa, ciężko ćwiczę na siłowni, ból głównie podczas długiego stania i pochylania się. Czy powinienem odbyć rehabilitację, masaże, fizjoterapię? Wnioski rezonansu: Niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego L5S1 z minimalnym modelowaniem worka oponowego powoduje umiarkowane zwężenie lewego otworu międzykręgowego L5S1.

Witam,
proszę udać się do fizjoterapeuty. Powinien zdiagnozować co Panu dolega. Opis rezonansu ma się nijak do Pana dolegliwości.

Pozdrawiam