Niewielkie zgrubienie - to guzek czy węzeł chłonny?

W prawej piersi wyczułam zgrubienie. Po zrobieniu USG okazało się, że jest to guzek ok. 8x7 mm w okolicy ogona Spencea. Dzisiaj miałam robioną biopsję cienkoigłową i lekarz powiedział, że jemu ów guzek przypomina węzeł chłonny. Czy to możliwe, że w tym miejscu mógłby się znajdować powiększony węzeł chłonny?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Ogon Spencea to tkanka piersi, która wnika do dołu pachowego, gdzie naturalnie znajdują się węzły chłonne zbierające chłonkę z okolicy piersi. Węzły chłonne uznajemy za powiększone, jeżeli przekraczają 10 mm średnicy. Istotna jest nie tylko ich wielkość, ale także ich obraz w USG, ponieważ czasami węzły powiększają się niespecyficznie i nie stanowią powodu do niepokoju.

Z pewnością wynik biopsji odpowie na pytanie, jaki charakter ma guzek (pokaże także czy nakłuto tkankę piersi, czy tkankę chłonną charakterystyczną dla węzła chłonnego).

Pozdrawiam serdecznie