Niewydolność zastawki żyły odpiszczelowej z masywnym poszerzeniem pnia głównego

Wg badania dopiero mam niewydolność zastawki Zyly odpiszczelowej z masywny poszerzeniem pnia głównego lekarz zalecił striping zyly odpiszczelowej ale odmówiła mi się owrzodzenia żylaków czy muszę czekać na założenie czy są inne metody usunięcia i czy trzeba czekać do wygojeniu owrzodzenia które po wygojeniu powstaje drugie

Owrzodzenie nie jest przeciwwskazaniem do leczenia operacyjnego niewydolności żyły odpiszczelowej wielkiej - oczywiście w zależności gdzie znajduje się to owrzodzenie. Co do metody leczenia operacyjnego najlepiej, żeby w tym wypadku wypowiedział się bezpośrednio chirurg naczyniowy, który kwalifikował do zabiegu.