Niewydolność żylna a stosowanie pończoch

Witam Stwierdzono u mnie niewydolność żylną a dokładnie : VSM niewydolne ujście i pień w udzie i podudziu. Mam nosić rajstopy II-go stopnia kompresji ale czy mogę je zastąpić pończochami ze względu na wygodę? z góry dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Noszenie pończoch nie spełni w pełni funkcji kompresyjnej i dlatego mogą wystąpić komplikacje niewydolności żylnej (mogą prowadzić do zgonu jak np. zatorowość płucna). Zdecydowanie lepsze będą w Pani przypadku rajstopy.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski