Niski poziom erytrocytów i wysoki cholesterolu

Mam 35 lat. Zrobilam badanie krwi i widze ze erytrocyty sa niskie(L)3,93.Takze niskei jest MPV 8,10, No is uper wysoki choletserol :calkowity 343,59 HDL 80,26 LDL 225,34. Co teraz? Alex

Poziom erytrocytów jest tylko na dolnej granicy normy, więc nie budzi dużego niepokoju. Cholesterol jest bardzo wysoki, możliwe, że uwarunkowany genetycznie. Nie grozi to żadnym niebezpieczeństwem na dziś. Wymaga stosowania diety, kontroli za ok 3 miesiące i jeśli nadal LDL cholesterol bedIe tak duży to pomimo młodego wieku radziłbym zastosowanie leku obniżającego cholesterol.