Niski poziom żelaza a ryzyko Crohna

Witam. O czym może śwadczyć, niskie żelazo (30 a norma od 50) przy hemoglobinie w normie.12,8 (norma od 11,5) niskie MCH 25,2 a norma 27. ? Inne wyniki są w porzadku. Mialam kolonoskopie, pobrano wycinki z jelita krętego i kątnicy, w wyniku napisane, ze obraz moze sugierowac chorobe Crohna ale nie jest dosc charakterystyczny. Kolonoskopia wykonana 2 grudnia. Czy faktycznie moge Chorowac na Crohna. ? Jak długo diagnozuje sie ta chorobe. ?

Jeśli w wycinkach pobranych z jelita jest sugestia choroby Crohna, to poważnie należy rozważyć to rozpoznanie. Pomocne może być wykonanie oznaczenia kalprotektyny w kale czy przeciwciał pANCA i ASCA we krwi.