Niskie ciśnienie rozkurczowe u 58-latka

jestem nadcisnieniowcem,mam 58lat.od jakiegos czasu mam bardzo niskie cisnienie rozkurczowe 56,58,bywa tez i 47,natomiast skurczowe 150.140,roznie bywa.biore leki na nadcisnienie.lecze sie od kilkunastu lat,wczesniej bylo dobrze.
58 LAT ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wartości ciśnień są nieprawidłowe (ciśnienie rozkurczowe zbyt niskie, ciśnienie skurczowe zbyt wysokie), co świadczy o nieprawidłowej farmakoterapii.
Wskazana jest konsultacja kardiologiczna i modyfikacja dotychczasowego leczenia - zmiana dawek i kombinacji leków.