Podwyższone ciśnienie podczas wysiłku po wszczepieniu rozrusznika

tydzien temu został mi wszczepiony rozrusznik dwa dni wczesniej miałem koronografie wszczepiono mi 2 stendy czuje sie dobrze tylko podczas spaceru podwyrzsza mi sie cisnienie czuje w srodku lek podczas lekkiego wysilku cisnienie podniosło sie do220/120 jestem zaniepokojony czy po zabiegu to jest normalne
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Ciśnienie tętnicze, o którym Pan pisze jest niewątpliwie nieprawidłowe. Wysiłek może fizjologicznie podwyższać ciśnienie ale nie w takim stopniu i tylko skurczowe. RR 220/120mmHg to wartości znacząco podwyższonego ciśnienia skurczowego i rozkurczowego. Poprawa hemodynamiki po implantacji stentów i stymulatora może podwyższyć ciśnienie tętnicze ale nie do takich wartości. Wymaga Pan niewątpliwie konsultacji kardiologicznej i najprawdopodobniej modyfikacji leczenia hypotensyjnego.