Noszenie okularów i zawroty głowy

Witam. mam 21 lat i od 17 roku życia noszę okulary. Pierwsze nosiłam 2 lata, miały one wartości -1,75 i -2,25. W wieku 19 lat byłam u optyka zmienic oprawki i przy badaniu wzroku okazało się że pogorszył się on do -2,75 i -3,25. Od tamtego czasu nie badałam wzroku ale obecne okulary są znów dla mnie za słabe. Ponadto od kilku dni bolą mnie oczy i głowa, mam nieukładowe zawroty i ból promieniujący w linii oczu i czoła. Czy ból głowy moze być spowodowany nieodpowiednimi okularami?

Witam.źle okulary mogą być przyczyną bólu oczu również przy okulisty zniszczone i porysowane soczewki wywołują większe zmęczenie oczu. Proszę iść się zbadać. Pozdrawiam serdecznie