Nowotwór dróg żółciowych

a gdzie mozna sie zgłosić na takie leczenie, moja mama ma raka dróg żółciowych i czekamy na operacje ale człowiek trzyma sie wszystkich mozliwości w takich sytuacjach. Nie jestem do końca przekonana co do tej operacji i bardzo zaciekawił mnie ten artykuł.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie wiem o jakim artykule Pani wspomina. Warto jednak pamiętać, że w przypadku nowotworów dróg żółciowych kluczowe znaczenie ma leczenie operacyjne (o ile oczywiście jest możliwe). Chemioterapia zarówno przed- i pooperacyjna nie zwiększa istotnie przeżycia ani nie poprawia jakości życia. U niektórych pacjentów może być także stosowana radioterapia pooperacyjna. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który prowadzi leczenie Pani mamy.