O czym może świadczyć powiększenie sutka?

Witam. Jestem w trakcie 3 dnia okresu. Zauważyłam, że moje piersi stały się nabrzmiałe i bolesne. Warto dodać, że właśnie jeden sutek ( bo to jego właściwie się tyczy pytanie) jest o wiele większy od drugiego jednakże obydwa są powiększone i bolesne. Ten bardziej powiększony przypomina trochę kształtem jakby był spuchniety. Pragnę dodać,że przed okresem pobolewały mnie piersi. Zdarza mi się to pierwszy raz, co może być tego przyczyną?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele konieczne nadanie lekarskie aby moc się wypowiedzieć . Być może zaburzenia hormonalne. Proszę udac się do lekarza ginekologa