O czym może świadczyć problem z przełykaniem niektórych pokarmów?

Witam. Od około tygodnia mam problem z połykaniem niektórych pokarmów. Tydzień temu podczas jedzenia posiłku a dokładniej ziemniaków wystąpiło dziwne uczucie tak jakby niemożności polkniecia porcji. W tym momencie czułam jakby pokarm stanął w gardle i nie można go było połknąć, zrobiło mi sie gorąco, serce zaczęło szalec, po chwil i próbach przełknięcia (w tym momencie uczucie również jakby braku sliny), pokarm przeszedł w tamtej chwili dwukrotnie taki epizod wystąpił. Po kilku dniach epizod powtórzył sie przy przełykaniu szynki, kanapki. Epizodów takich w przeciągu ostatniego tygodnia było kilkanaście, przy żadnym nie wystąpił kaszel, krztuszenie tylko przeszkoda w przelykaniu. Kiedy popijam wodą uczucie yo jest mniejsze, czasme nie mogę przełknąć sliny, wówczas występuje uczucie jakby tarcia w gardle. Miesiąc temu miałam robiona gastroskopię. Oprócz przewlekłego stanu zzapalnego żołądka nic nie odpbiegalo od normy. Moje pytanie brzmi skąd takie objawy mogą występować. Jest totutaj uciążliwe, męczące a oprócz tego pojawia sir strach przed spożywaniem posiłków. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można określić dalsze postępowanie