O czym może świadczyć uczucie ciała obcego w gardle oraz zgaga?

Uczucie ciała obcego w gardle przez cały czas,zgaga czasem nawet po wodzie ,wzdecia,to cialo obce czasem mniej czuje jak jestem bardzo najedzona odczuwam to tak jak by okruszki jedzenia zostawaly w gardle czasem jak by wlos ,jestem na bardzo rygorystycznej diecie typowo na refluks od ponad roku ktora nie bardzo pomaga laryngolog- wszystko ok,usg szyji ok, usg jamy brzusznej-drobne konkrementy i bardzo drobne polipy,gastroskopia- przelyk bez zmian,w żołądeku na czczo treśc plynno pienista zabarwiona zolcia, żołądek zapalenie błony śluzowej,ogniskowe przekrwienia,odzwiernik nieksztaltny ziejacy,opuszka dwunastnicy zdeformowana ,czekam na wyniki hist pat i wyniki phmetri i manometri proszę mi pomóc bo już brak sil objawy utrzymuja sie prawie od roku dzień w dzień

Lek. Michał Lenard

Objawy mogą być spowodowane stanem zapalnym żołądka. Oprócz diety powinno się stosować leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego. Jak tylko otrzyma Pani wyniki badań, trzeba będzie skonsultować się z gastrologiem, który zadecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!