O czym świadczą drgania ciała?

Witam mam pytanie czy kilkanascie szarpniec roznych czesci ciala rano przy prubie zasniecia to objawy padaczki bardzo sie martwie

Witam!
Tzw. "szarpnięcia mięśniowe" przy próbie zasypiania są normalnym odruchem. Przy dużym napadzie padaczkowym niczego by Pan nie zapamiętał - dochodzi do utraty świadomości. Może Pan jednak zrobić sobie badanie EEG.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.