O czym świadczą zmiany torbielowate na prawym jajniku?
Witam, USG przezpochwowe wykazało u mnie zmiany torbielowate na prawym jajniku. Torbiel ma około 7x6 cm i jest dwukomorowa (1. komora, ta większa, jest jednorodna i wskazuje na torbiel endometrialną; 2. komora, mniejsza, niejednorodna, lito-torbielowata). Płynu w zatoce Douglasa brak, drugi jajnik, macica w porządku. Pani doktor zleciła test ROMA i powiedziała, że nie jest to nowotwór i skierowała mnie do szpitala na laparoskopię. Ale jeżeli coś jest niejednorodne i lito-torbielowate i zleca się testy na obecność nowotworu (?) to czy ta zmiana nie powinna mnie zaniepokoić?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
należy założyć iż testy wykluczą poważniejszą sprawę, zapewne z doświadczenia Pani dr wynika iż takie zmiany najczęściej okazują się zmianami łagodnymi aczkolwiek te poważniejsze należy wykluczyć, proszę kierować się zaleceniami lekarza ginekologa.