O czym świadczy ból po ekstrakcji czarnego zęba?

Witam mam pytanie , w sobotę miałam usuwana dolna 7.Zab bardzo bolal byl cały czarny i leczony kiedys kanalowo przez co Pan powiedzial że będzie ciężej go wyrwać. Dziś jest środa i dalej boli mnie miejsce po wyrwaniu a przy orzrlykaniu śliny gardło po tej stronie czy to normalne ?

Piotr Brzezik

Witam serdecznie,
dolegliwości przez Panią opisane są typowe dla pierwszych kilku dni po ekstrakcji zęba, zazwyczaj im zabieg trudniejszy i bardziej rozległy dolegliwości są większe. Jeżeli objawy bólowe nie zmaleją w ciągu tygodnia od zabiegu proszę skontaktować się z lekarzem.