O czym świadczy ból w klatce piersiowej po upadku na plecy?

Dzień dobry, Podczas jazdy na łyżwach wywróciłem się całym ciężarem ciała na plecy, nie czułem żadnego bólu od razu po upadku, aczkolwiek po 2 dniach po upadku w pozycji leżącej lub podczas wstawania z łóżka odczuwam ból w klatce piersiowej. Ból ustaje w ciągu dnia w pozycji wyporstowanej. Czy jest możliwe uszkodzenie jakichkolwiek organów wewnętrznych czy jest to stłuczenie mięśni? Ból utrzymuje się od ok. tygodnia, leki przeciwbólowe pomagają. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej jest to efekt upadku, stłuczenia mięśni i kości. Jeśli nie przejdzie za kilka dni, sugeruję wizytę u lekarza.
Pozdrawiam