Co robić z zawrotami głowy po upadku?

Cześć! Wczoraj spadłam z konia na zaschnięte błoto, na plecy i głowę. Głowa mnie bardzo bolała szczególnie jej czubek i tył a plecy - na środku. Głowa po kilku godzinach zaczęła przestawać boleć ale jednak ją czułam oraz kręciło mi się co chwilę w głowie, plecy cały czas bolały. Jak wróciłam do domu zaczęła mnie bardzo boleć szyja - tak, że nie mogłam wstać z łóżka z pozycji leżącej. Rano, gdy się obudziłam było tak samo tylko do tego ledwo mogę głowę obrócić na boki bo tak bardzo boli. Tak szczerze, nie wiem czy to jest poważna sprawa ale chce po prostu wiedzieć co mi jest i czy mam się udać gdzieś do lekarza :) Pozdrawiam

Po takim niefortunnym upadki i przy utrzymywaniu się opisanych dolegliwości wskazana jest pilna konsultacja lekarska. Warto zgłosić się do specjalisty neurologa, który badając Panią wykluczy uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego w zakresie mózgowia i górnej części rdzenia kręgowego, które były narażone przy upadku na uszkodzenia. Jednocześnie neurolog oceni stan obwodowego układu nerwowego i mięśni, a także z pewnością zaplanuje i zleci radiologiczne badania dodatkowe wymagane dla diagnostyki części kostnych czaszki, kręgosłupa szyjnego i piersiowego, które ucierpiały w przebytym wypadku. Szczególnej uwagi, w opisanej przez Panią sytuacji, wymaga nadzór nad integralnością szyjnej części kręgosłupa, szyjnymi korzeniami nerwowymi oraz rdzeniem kręgowym tego odcinka, a także sprawdzenie stanu naczyń tętniczych szyi z potrzebą wykluczenia ich rozwarstwienia wskutek odniesionych obrażeń górnej części ciała. Ważne jest podjęcie pilnego leczenia o ile diagnostyka wykazałaby strukturalne uszkodzenia oraz zastosowanie ukierunkowanej rehabilitacji, której zakres wstępnie neurolog będzie mógł określić.