O czym świadczy dyskomfort w krzyżu i podbrzuszu?
Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem mianowicie odczuwam dyskomfort w krzyzu jak i podbrzusza..mialem robione usg,krew,i gastroskopie i wyniki wszystkie sa ok, dodam ze jestem osoba nerwicowa i z tym sie borykam natomiast ostatnio tez pieklo w kroczu stad lekarz leczyl na zapalenie pecherza ale w moczu bakterii nie bylo,,chcialbym zapytac czy moze to byc cos innego niz nerwica??

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Dzień dobry. Jeżeli lekarz wyklucza przyczyny medyczne na tym etapie, może warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Często trudności z obszaru funkcjonowania psychologicznego dają opisywane przez Pana objawy somatyczne. Pozdrawiam.
Dzień dobry!
W takich sytuacjach diagnostykę rozpoczyna się u lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić wszelkie potrzebne badania i sprawdzić czy podłoże Pańskich dolegliwości nie tkwi w ciele. Jeśli to wykluczy, warto poprosić o skierowanie do lekarza psychiatry, a następnie do psychologa. Wówczas rozpocznie się diagnoza w kierunku psychicznego podłoża trudności.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska