Żółty mocz a przyjmowanie potasu i witamin

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące żółtego moczu. Od dwóch dni przyjmuje magnez potas i witaminy z grupy B. Zauważyłam że mój mocz jest bardo żółto jasnego intensywnego koloru nawet taki kolor zostaje na papierze toaletowym. Czy żółty mocz może być objawem czegoś niepokojącego? Może to pierwszy symptom rozwijającej się choroby albo czegoś innego? A może żółty mocz pojawił się u mnie w związku z przyjmowaniem potasu i witamin z grupy B, o których wspomniałam. Czytałam opinie w internecie, że żółty mocz może pojawić się podczas przyjmowania witaminy C, ale nie znalazłam żadnych informacji dotyczących suplementów przyjmowanych przeze mnie. Niby nie boję się jakoś bardzo, ale gdzieś pozostaje niepewność czy żółty mocz nie jest czasem objawem jakiejś choroby. Czy takie witaminy mogą powodować tego typu skutek? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Witam serdecznie,
może być Pani odwodniona. Dziennie nalezy wypijać około 2l wody.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk