O czym świadczy krwawienie z zęba?

Dzień Dobry mam pytanie z czarnej dziury w zębie leci mi krew i mnie boli co mi dolega prosze o odpowiedz

Dzień dobry, krew wypływająca z ubytku w zębie oznacza, że albo uszkodzona jest miazga zęba i trzeba zrobić leczenie kanałowe, albo ubytek wypełniony jest przez dziąsło, które jest uszkadzane w trakcie gryzieni. Musi Pani koniecznie udać się do lekarza, który oceni czy ten ząb nadaje się jeszcze do leczenia czy nie.