O czym świadczy niedowład nóg?

Patrycja lat 19. Od trzech tygodni mam bardzo dziwne objawy. Zaczęło się od niedowładów nóg. Teraz mam lewą stronę ciała inną i prawą jakby nie moje. Jak się poruszam, czymkolwiek to nie czuję tego! Jakbym sterowala czyimś ciałem. Badania na niedobory witwmon sa w porządku, tomografia głowy też ok. Badania z krwi sa w porządku. Od trzech lat lecze się na zaburzenia depresyjno lękowe. Biorę setaloft i sulpiryd. Nie wiem co się dzieje. Dwóch neurologow mnie badalo i nic nie wykryli.

Opisuje Pani diagnostykę przeprowadzoną przez lekarzy, ale nie wspomina Pani o ewentualnej diagnostyce psychiatra/psycholog. Jeśli przyczyny medyczne na tym etapie zostają wykluczone, warto poszukać przyczyn psychologicznych wyjaśniających wspomniane przez Panią objawy. Od trzech lat leczy się Pani na zaburzenia depresyjno-lękowe. Czy leczenie obejmuje również psychoterapię czy jedynie farmakoterapię? Bo jeśli tylko przyjmuje Pani leki, może to nie być wystarczające i stąd pojawiają się także objawy psychosomatyczne. Oczywiście bardzo trudno określić bez pełnego wywiadu, ale jeśli jest Pani pod opieką lekarza, może warto skonsultować się także z psychologiem diagnostą i włączyć oddziaływania psychoterapeutyczne. Serdecznie pozdrawiam.

Witam serdecznie, jestem przeciwnikiem leczenia farmakologicznego zaburzeń depresyjno lękowych, a także testowania leków na pacjentach na zasadzie " a może tym razem się uda)
Te objawy o których Pani pisze mogę podchodzić od tzw. zespołu derealizacji-depersonalizacji.
Zaburzenia ruchowe występują także - co prawda bardzo rzadko - jako skutki uboczne - przy zażywaniu Setaloftu.
Interesowałoby mnie jaką diagnozę postawił Pani lekarz, czy pani depresja jest bardzo ciężka ? Czy oprócz stanów lękowych ma Pani jeszcze jakieś objawy orócz wyżej wspomnianych ?
Pytam ponieważ sulprid wskazany jest na ostre i przewlekłe psychozy schizofreniczne. Stany depresyjne w przebiegu schizofrenii, zespoły urojeniowo-depresyjne, przewlekłe psychozy paranoidalne (bez pobudzenia), przewlekłe psychozy alkoholowe, zaburzenia psychosomatyczne.
Reasumując radziłbym odwiedzić bardzo pilnie psychoterapeutę w celach konsultacyjnych. Pozdrawiam i życzę zdrowia