Nadmierne pocenie się przy zaburzeniach depresyjno-lękowych

Witam, cierpię na zaurzenia depresyjno lękowe, przyjmuję leki, mój problem polega na tym że przy niewielkim wysiłku zaczynam się pocić i brak mi tchu, tętno nawet przy wejściu po schodach jest wg mnie zbyt wysokie. Często mam zadyszki, uczucia braku tchu duszności. Wiem że z racji zaburzeń może się tak dziać ale coś tu jest nie tak ponieważ zanim miałem zaburzenia też miałem ww. objawy. Bardzo to męczy, myślę nawet że chciałbym z tym skończyć. Jakie badania mogę porobić nie mam już siły pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam Pana,

objawy które Pan opisuje, ich nasilenie i obawy o własne zdrowie są sygnałem, który domaga się wyjaśnienia. Może on wiązać się z zaburzeniami depresyjnymi/lękowymi , ale rozpoznanie wymaga dokładnej diagnostyki. Powinien Pan rozważyć wizytę u lekarza rodzinnego, który przeprowadzi diagnostykę, po takich badaniach zyska Pan pewność, że dolegliwości nie mają podłoża somatycznego.

pozdrawiam serdecznie
A.Aleksandrowicz