Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Określenie zaburzeń depresyjno-lękowych u dorosłej osoby

Witam, przez jakiś okres czasu zmagałam się z lękiem, iż zrobię krzywdę dziecku... Psychiatra rozpoznał u mnie zaburzenia depresyjno-lękowe. Często jednak spotykam się z opisem tego rodzaju lęku w kontekście nerwicy natręctw czy nerwicy lękowej. Stąd moje pytanie , czy zaburzenia depres-lęk. to zaburzenie w którym nie można jednoznacznie określic 1 rodzaju nerwicy?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Zaburzenia nastroju (depresja,mania) oraz zaburzenia lękowe (fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, PTSD itd.) należą do kręgu zaburzeń nerwicowych. Częstym zjawiskiem jest ich wspólwystępowanie, dlatego też jedynie bardzo dokładna diagnoza pozwala na dokładne określenie występującego zaburzenia. Ze względu na współwystępowanie zaburzeń często trudno jest jednoznacznie określić jeden rodzaj nerwicy, gdyż może być ich kilka. Opisywany przez Panią lęk o zrobienie krzywdy może być symptomem występujacych zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

0

Witam, zaburzenia mieszane lękowe i depresyjne jest to kategoria opisu sytuacji gdy osoba zgłaszająca się do lekarza ma objawy mogące wskazywać zarówno na zaburzenia depresyjne jak i nerwicowe. Przesyłam link do artykułu z którego dowie się Pani więcej na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-depresyjno-lekowe
Może zastanowi się Pani nad możliwością skorzystania z konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy