O czym świadczy opuchnięcie dziąseł?

4dni temu usunelismy córce 3,5roku ząbka 5ke ze względu na ciagle nawracajace pod nim Stany zapalne,obok żabka zrobiła się niewielka przetoka,chciałbym zapytać czy rzeczą normalną jest opuchnięte dziąseł na zębie 4 i delikatnie na 3.zebodol wyglada raczej w porządku a córka nie uskarza się na ból ale niepokoi mnie opuchniecie dziąseł przy 4 i 3
Piotr Brzezik

Witam, opuchnięcie dziąseł może być objawem stanu zapalnego toczącego się w tym obszarze. Może być on spowodowany słabszą higieną po ekstrakcji. Proszę pamiętać o codziennym oczyszczaniu wspomnianej okolicy, np. przemywaniu gazikiem nasączonym solą fizjologiczną. Po 7 dniach można dołączyć czyszczenie szczoteczką o bardzo miękkim włosiu, do kupienia w aptece. Jeżeli objawy będą się utrzymywać sugeruję wizytę u stomatologa.