O czym świadczy podskórny wylew i świąd?

mam spuchnięte nogi w łydkach,czuję ciepło i stały ból.aZauważyłem w okolicach kostki podskórny ,rozległy wylew.Mam trochę kłopotów z nadwaga,ciśnieniem,cukrem.CZĘSTO mam potężne swędzenia w dolnych kończynachy,potrafię się poranić tak zawzięcie sie drapię Co robić???

W takim wypadku koniecznie należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia dokładnych badań morfologicznych i hormonalnych. Dodatkowo, niezbędnym elementem jest wdrożenie zmian żywieniowych,które przyczynią się do redukcji masy ciała, obniżenia wartości ciśnienia tętniczego, stężenia cukru we krwi.

Pozdrawiam
Dietetyk kliniczny, Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)