O czym świadczy silny ucisk w klatce piersiowej?

podczas snu często zaciskam pięści tak że palce wbijają mi się w dłonie tak że mam ślady po paznokciach. Przy tym mam ucisk w klatce piersiowej na środku jakby serce mi miało stanąć, czy się zablokować i wtedy się budzę. Nie wiem co by się stało gdybym się nie obudził. Co to może być, czy to nerwice czy szykujący się zawał?
MĘŻCZYZNA, 54 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Witam!
Badanie fizykalne i podstawowe badania laboratoryjne, następnie konsultacja neurologiczna i badanie EEG. Przy normie konsultacja psychiatryczna i ew. leczenie niestabilności emocjonalnej - jeśli takową stwierdzą.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0

Dzień dobry, warto zarejestrować się do lekarza, wykonać kompleksowe badania. Jeżeli przyczyny kardiologiczne zostaną wykluczone to są to objawy nerwicowe. Wtedy należy zarejestrować się do lekarza psychiatry oraz zastanowić się nad psychoterapią.
Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
0

Witam,

wskazana jest konsultacja kardiologiczna, w celu wykluczenia chorób serca.
Objawy, które Pan opisuje mogą być spowodowane wyobrażeniami sennymi, treścią tego, co się śni, przeżycia senne aktywizują emocje; strach (lęk) lub złość, które pobudzają układ współczulny mobilizując go do działania; walka lub ucieczka. Zaciśnięte pięści, szybkie tętno, ucisk w klatce piersiowej - wskazują na gniew, aktywność do ataku, Zapewne nie pamięta Pan tego, co się śni, ma to związek ze emocjami, które przeżywamy w ciągu dnia.
Zalecałabym konsultację w poradni Leczenia Snu.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy