O czym świadczy widoczna zmiana lakurana o wielkości 5mm?
Witam.mam 35 lat i właśnie odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego i w prawym płacie skroniowy widoczna jest zmian lakurana o wielkości 5mm. Chciała bym wiedzieć co to oznacza. Dodam że powodem skierowania na rezonans była nagła utrata słuchu w prawym uchu.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Przyczyny autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.
Witam!
Zmiany lakunarne powstają w następstwie przytkania małego naczynka tętniczego - powstaje tam "jamka" (po mikroudarze niedokrwiennym). Czy może to dać utratę słuchu w prawym uchu - w zasadzie tak, także w uchu prawym. Neurolodzy powinni sobie z tym poradzić.
Powodzenia
W. Łuczkowski.