Czy mogłam przejść mikroudar?

Z powodu migren z aurą (plamki przed oczami) neurolog zlecił mi rezonans głowy z kontrastem. Z badania rzekomo wyszło że przeszłam mikroudar niedokrwienny. Nie miałam jednak żadnych objawów, nawet najdrobniejszych. Czuje się dobrze, migreny miewam co kilka miesięcy. Czy możliwe ze przeszłam mikroudar bez żadnych objawow? Wyniki doppler usg tętnic szyjnych, morfologii, cholesterolu, tarczycy, płytek krwi, ciśnienie i wiele innych wyników mam w normie. Lekarz kazał brać mi Acard 75 jednak wywołuje on u mnie bóle żołądka oraz zawroty głowy które w ulotce są wymienione jako skutki przedawkowania. Skonsultuje sprawę z lekarzem ale czy branie acardu naprawdę jest konieczne? Nie wystarczy zdrowy styl życia, dieta, sport?

Witam! Zbyt skąpe informacje na temat wyniku RM głowy. Czasem mamy do czynienia z drobnymi przejaśnieniami w istocie białej mózgu, które powstają przy chwilowym przyblokowaniu krążenia w małych naczynkach - przyczyną być może zwiększona lepkość krwi. Praktycznie tego się nie leczy. W żargonie medycznym zaliczamy te zmiany do "znalezisk przypadkowych", czyli szukając czegoś istotnego trafiamy na taką rzecz. Powstawanie tych plamek nie wiąże się z żadnymi objawami klinicznymi. Ludziom w podeszłym wieku, czyli w okresie zagrożenia zawałem lub udarem zazwyczaj profilaktycznie zalecamy Acard lub Polocard na "rozrzedzenie krwi. Na pewno styl życia ma istotne znaczenie, szczególnie dieta, unikanie używek i ruch (aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu. Powodzenia W. Łuczkowski.