O czym świadczy wyciągnięcie przednich i bocznych krawędzi trzonów kręgów lędźwiowych?

Wiek 47 lat mężczyzna.Płytkie lewostronne skrzywienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa z niewielką rotacją trzonów kręgów.Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5/S1 z objawem próżniowym w rzucie krążka międzykręgowego-dyskopatia.Oderwanie trójkątnego kształtu fragmentu kostnego od przednio-górnej części trzonu kręgu L4-najpewniej po przebytym w przeszłości urazie.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych.Wyciągnięcie przednich i bocznych krawędzi trzonów kręgów lędźwiowych.

Ma Pan istotne zmiany degeneracyjne oraz ślad po urazie. Stąd dolegliwości. Deformacja trzonów kręgów, o które Pan pyta występuje dosyć często, zwłaszcza u osób pracujących fizycznie. Zmiany powodują ograniczenia ruchomości oraz mogą wywoływać bolesność. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki