O czym świadczy wynik badania USG tarczycy?
Witam proszę o interpretację moich wyników USG tarczycy. Płat prawy: część środkowa guzek hipoechogeniczny z cechami niewielkiego zwyrodnienia płynowego, gładkościenny 8x7x9 mm, z punktowymi zwapnieniami, lekko unaczyniony. Poniżej w części dolno- przyśrodkowej guzek o podobnym charakterze 7x3x5 mm. Wyniki tarczycy w normie, wezly chlonne niepowiekszone, tchawica bez cech ucisku. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
konieczne jest rozważenie wykonania biopsji guzków. proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. sądzę, że należy wykonać biopsję.