O czym świadczy wysoki poziom progesteronu?

Witam, mam problem z hormonami a dokładnie z estrogenem i progesteronem, co do estrogenu mam już przepisane leki przez endokrynologa ale chciałem się dowiedzieć coś o tym progesteronie, co może być przyczyną jego wysokiego poziomu oraz czy są jakieś środki zbijajace jego poziom

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki to dokładnie poziom i jakie normy w danym laboratorium ?