Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysoki progesteron - brak owulacji

Witam. Mam 26 lat. Od kilku miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia, ale niestety bez rezultatu :( W ostatnim miesiącu lekarz zalecił zrobienie badań - sprawdzenie progesteronu we krwi wynik 51,1ng/ml, a norma jest duzo niższa. Badanie było potrzebne do sprawdzenia czy występuje owulacja. Mam więc pytanie: czy tak wysoki poziom progesteronu może świadczyć o braku owulacji i czy przez taki wysoki poziom progeseronu mogę mieć problemy zajściem w ciążę? Dodam, że w ostatnim cyklu brałam luteinę. Pozdrawiam.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Rzeczywiście - wysoki poziom progesteronu może świadczyć o braku owulacji i konieczne jest znalezienie przyczyny podwyższenia poziomu progesteronu, by myśleć o zajściu w ciążę, ponieważ hormon ten wpływa na wystąpienie owulacji.
Jest wiele przyczyn podwyższenia poziomu tego hormonu, także ciąża.
Nie można wiele więcej wniosków wysnuć na podstawie informacji od Pani, ponieważ luteina to także progesteron, więc zawyża poziom progesteronu w trakcie jej stosowania.
Proponuję porozmawiać o problemie z prowadzącym lekarzem ginekologiem, ponieważ pełen obraz informacji o pacjencie to nie tylko pojedyncze wyniki badań, ale pełna diagnostyka z wywiadem i badaniem lekarskim.
Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy