Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bardzo wysoki poziom estradiolu

Witam, mam 47 lat, jestem osobą szczupłą, ważę 53kg i mam 162cm. Dwukrotnie rodziłam. Od trzech tygodni mam plamienia. Zrobiłam badania: immonochemia: TSH 3,27 FT3 2,58 FT4 1,07 Estradiol 1091,0 Progesteron 1,0. w trakcie badania ginekologicznego i USG macicy i jajników okazało się że jest duża 1,7 szerokości w macicy warstwa, o ile dobrze pamiętam śluzówki i nie pęknięty pęcherzyk w jajnikach. O wynikach hormonów nie poinformowałam jeszcze ginekologa, bo wizyta była przed wynikami badań. Na co może jednak wskazywać tak wysoki poziom estradiolu i jakie są niebezpieczeństwa z tym związane. Dziękuję. Eka

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

aby prawidłowo zinterpretować wyniki badań musiałabym poznać więcej szczegółow na Pani temat. Istotne jest przede wszystkim to, jak ostatnio przebiegało miesiączkowanie u Pani - tzn. przede wszystkim kiedy była ostatnia miesiączka, czy miesiączkuje Pani jeszcze regularnie, czy też nieregularnie, czy wcześniej były problemy z nieregularnymi krwawieniami, czy plamienia zdarzały się wcześniej oraz czy zażywała Pani jakiekolwiek leki hormonalne.

Istotne jest także to w jakich jednostkach podano wynik z laboratorium. Jeżeli podano w pmol/l może się okazać, że wynik wcale nie przekracza normy. Wysoki poziom estradiolu cechuje moment owulacji oraz fazę tzw. lutealną czyli drugą połowę cyklu. Wskazywałby na to także niski poziom progesteronu.

Przyczyny podwyższonego poziomu estradiolu to choroby wątroby, zażywanie leków hormonalnych, nowotwory jajnika lub nadnerczy.

Powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem ginekologiem i przedstawić mu wyniki badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy