O czym świadczy zaczerwienienie i opuchlizna po użądleniu przez owada?

Witam. Tydzień temu mojego 10 letniego syna uzadlił owad w ramię. Prawdopodobnie osa ale nie mam pewności. Bardzo go to bolało. Widać było miejsce ugryzienia. Po kilkunastu minutach ból minął. Teraz po tygodniu pojawiło się zaczerwienienie i lekka opuchlizna. Nie boli i nie swędzi. Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli objawy wystepuja tylko miejscowo można to posmarować np. Fenistilem.