Opuchnięcie i rumień po użądleniu przez owada

Witam, wczoraj tj 10.08. Uzadlil mnie pod kolanem jakiś owad, pozostawił żądło ktore zostało usuniete, rana została zdezynfekowana, przełożony lód. Dzisiaj noga spuchla, i zostala posmarowana fenistilem kilkakrotnie.W miejscu uzdalnia jest rumień średnicy ok 5cm i cała noga od spodu kolana mi opuchla, cały czas występuje rwacy ból. Uchylona raczej nie jestem, pierwszy raz wystąpiła u mnie taka reakcja na uzadlenia. Co robić? Udać się do lekarza czy samo zejdzie?

Piotr Pilarski

U niektórych osób pojawia się taka większa reakcja na ukąszenie. Może Pani dalej smarować fenistilem lub hydrocortizonem. Dodatkowo warto pić preparaty z wapnem. Jeśli to by nie pomogło sugeruję kontakt z lekarzem.

Pozdrawiam.